کاربران سایت می‌توانند در هنگام ثبت سفارش، از طریق درگاه اینترنتی، هزینه سفارش خود را به صورت آنلاین پرداخت کنند. پرداخت موفق هزینه به منزله ثبت قطعی این پرداخت برای سفارش است و پس از آن پیامکی مبنی بر ثبت موفق سفارش، برای کاربر ارسال می‌شود و نیازی به اطلاع‌ دادن پرداخت سفارش نیست و سفارش به صورت خودکار وارد مراحل آماده‌سازی و ارسال می ‌شود.
لازم به ذکر است که پرداخت اینترنتی باعث ایجاد الویت و تسریع در پردازش سفارش کاربران می‌شود.
هنگام ثبت سفارش میتوانید پرداخت اینترنتی انتخاب نمایید و بعد از وارد شدن به درگاه ،اطلاعات پرداخت خود را وارد کنید.
برای پرداخت اینترنتی شما به شماره کارت (شماره 16 رقمی روی کارت بانکی)، رمز خرید اینترنتی (در صورت فعال بودن برای شما پیامک میشود)، کد CVV2 (عدد 3 یا 4 رقمی درج شده برروی کارت بانکی) و تاریخ انقضا کارت (درج شده برروی کارت بانکی) نیاز دارید.
برای فعال‌کردن رمز خرید اینترنتی، میتوانید به دستگاه خودپرداز بانک صادرکننده کارت خود مراجعه، کارت خود را وارد کرده و بخش عملیات رمز را انتخاب کنید.
ممکن است در زمان ثبت سفارش، چند نفر به صورت همزمان یک کالا را سفارش گذاری کنند که موجودی کافی نداشته باشد. در این حالت اولویت با اولین شخص پرداخت کننده است. بدیهی است که وجه پرداخت شده نفرات دیگر به ایشان عودت داده خواهد شد.
در مرحله اول، ممکن است گاهی به دلایل فنی پرداخت اینترنتی شما ناموفق باشد. در این صورت، اگر وجه از حساب بانکی شما کسر شد، جای نگرانی نیست. چرا که نهایتا بعد از ۷۲ ساعت وجه به حساب شما بازخواهد گشت.
در صورتی که ایمیل دارید، سعی کنید آدرس آن را بزنید تا در صورت عدم پرداخت موفق آمیز، به اطلاعات پرداخت خود دسترسی داشته باشید.
در شرایطی که با پرداخت اینترنتی ناموفق روبرو می‌شوید، این اتفاق ممکن است به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد. در این زمان می‌توانید اقدامات زیر را انجام دهید:
  • 1. در فاصله زمانی دیگر، مجددا امتحان کنید.
  • 2. ممکن است بانکی که کارت‌تان را از آن گرفتید، به صورت موقت پاسخگو نباشد. با کارتی دیگر امتحان کنید.
  • 3. یکبار پنجره پرداخت را به طور کامل ببندید و مجددا به صفحه بانک مراجعه کنید.
  • 4. در نظر داشته باشید که گاهی این اتفاق به علت مشکلات مربوط به شاپرک و یا پذیرندگی اتفاق می‌افتد.